O FIRMĚ ATTL A SPOL. S.R.O. TOVÁRNA NA STROJE

Firma Attl a spol. s.r.o. nabízí své výrobky již od počátku minulého století. Kořeny společnosti sahají do roku 1920, kdy si tehdy sedmadvacetiletý strojní zámečník Alois Attl otevřel vlastní zámečnickou dílnu. Firma se postupně rozrůstala a počínaje rokem 1932 začala své výrobky exportovat do celého světa. Během války a v poválečných letech už v prosperujícím rodinném podniku pracoval i bratr zakladatele firmy Karel Attl a jeho syn Karel Attl mladší.


Zámečnická dílna, Praha, rok 1925Zámečnická dílna
Praha, rok 1925
Zakladatelé firmy Alois a Karel AttloviZakladatelé firmy
Alois a Karel Attlovi
Technický výkres, l.p. 1889Technický výkres, l.p. 1889

Po znárodnění v roce 1952 přišla firma pod správu národního podniku Stavební závody, kde pracovali původní zakladatelé a majitelé společnosti jako řadoví zaměstnanci. Po změně režimu v roce 1989 byla v rámci restituce od 1. ledna 1993 firma navrácena do rukou původních majitelů a na stejném místě tak vznikla soukromá firma Attl a spol. s.r.o. Továrna na stroje, v jejímž čele stál po dobu 27 let zástupce třetí generace strojařské rodiny – Ing. Jan Attl. Počátkem roku 2020 převzal vedení společnosti jeho syn a dlouholetý společník Ing. Tomáš Attl. Firma tak i nadále zůstává rodinným podnikem.

Hlavním mottem firmy Attl a spol. s.r.o. je jít vlastní cestou konstrukce produktů s důrazem na kvalitu finálních výrobků.

Attl a spol. s.r.o. Továrna na stroje je dnes stabilní prosperující firmou v oblasti vývoje a konstrukce válcovacích a profilovacích linek pro výrobu otevřených a svařovaných tenkostěnných profilů. Samostatnou a velmi významnou výrobní činností společnosti je výroba dílů pro automobilový průmysl. Firma zde využívá svých dlouholetých zkušeností v oblasti laserového svařování a dělení trubek a profilů. Nejvíce se v současné době uplatňuje v produkci nerezových trubek do chladících výměníků. Společnost se rovněž stává stabilním prvkem na trhu v oblasti výroby obloukových hal technologii K-SPAN. V poslední době bylo produktové portfolio skupiny Attl rozšířeno o prodej a servis ověřených technologií pod značkou Attl Machine Trade.

Činnost firmy je založena na neustálém vývoji konstrukce vyráběných strojů a produktů, což ve spojení s tradiční kvalitou české strojírenské výroby tvoří dlouhodobé know-how společnosti, která je tak připravena na další rozvoj a expanzi v uvedených oblastech.

Výrobní portfolio

Zakázková výroba linek a strojů společnosti Attl zahrnuje válcovací linky pro tenkostěnné podélně svařované trubky a profilovací linky pro tenkostěnné otevřené a děrované profily a jejich komponenty. Firma Attl se již delší dobu specializuje na vývoj a výrobu linek pro podélné svařování nerezových trubek a profilů laserem s vysokou přesností a stabilitou provozu. Spolupracuje s předními výrobci laserů jako je Laserline a TRUMPF. Laserovou technologii využívá i pro dělení trubek, novinkou z roku 2021 je tzv. laserové orbitální dělení. Dále pak vyrábí speciální jednoúčelové stroje a linky. Výrobní linky firmy Attl jsou určené do různých oblastí průmyslu, vč. automobilové výroby a zdravotnictví. Samozřejmostí je nabídka souvisejících služeb, jako jsou repase a opravy válcovacích a profilovacích linek a jejich komponentů.

Sériová výroba trubek a profilů firmy Attl je zaměřena především na vysokokapacitní výrobu tenkostěnných nerezových trubek pro automobilový průmysl a chladící techniku. Výroba trubek do chladicích výměníků probíhá již od roku 2014 a stabilními koncovými odběrateli produktů jsou např. koncerny Volkswagen nebo TATA. Do stálého portfolia sériové výroby patří také výroba rámů pro kapsové filtry a jiné tenkostěnné profily.

Samostatnou sekci firmy Attl tvoří výroba a montáž obloukových hal systémem K-SPAN, založeným na profilování a ohýbání ve speciální výrobní lince. Linky jsou buď stacionární pro výrobu modulárních stavebnic halových dílců nebo mobilní pro výrobu a montáž haly přímo na stavbě. Výroba dílů z ocelového plechu s různou povrchovou úpravou tak probíhá buď přímo na místě stavby, nebo je možné zakoupit hotové díly vyrobené na zakázku a smontovat je svépomocí. Jako jediní realizujeme samonosné haly bez podepření až do šířky 56 m. Firma Attl patří mezi největší výrobce obloukových hal v Evropě.

Nejnovější sekce firmy Attl Obchod se stroji, založená v roce 2020, se věnuje komplexním dodávkám průmyslových stříkacích a lakovacích zařízení, mycích zařízení, elektroerozivních strojů a CNC strojů. Firma tak využívá svých dlouholetých znalostí a zkušeností ve strojírenském oboru a je schopna zákazníkům doporučit vhodný produkt a servis na dodaná zařízení. Společnost poskytuje rovněž služby na CNC strojích pro třískové a elektroerozivní obrábění značek NEWAY a MITSUBISHI.

Zákazníky společnosti Attl lze nalézt prakticky po celém světě, kromě většiny evropských států také například v Rusku, Izraeli, Číně nebo Indii.

Výběr z našich významných projektů

Reference Attl